اجرای سیستم های خاص

سیستم های خاص در اصل ارائه خدمات نوین در مدیریت سیستمهای هوشمند، حفاظتی و مدیریت انرژی است که در دسته طراحی های نوین قرار میگیرد. شرکت فراز کنترل با تمام دانش فنی خود، تلاش دارد تا به واحدهای صنعتی، اداری، مسکونی و حتی سازه های شهری در راه ارتقای تکنولوژی یاد شده کمک نماید.

برخی از این سیتمهای خاص عبارتند از:

 

سیستم روشنایی صنعتی

مدیریت هوشمند تعمیر و نگهداری سیستم روشنایی واحد های صنعتی تجاری تاثیر بسزایی در کاهش هزینه ، افزایش راندمان کاری ، صرفه جویی در وقت ، و … دارد .جهت اجرایی نمودن مدیریت هوشمند روشنایی در محیط های صنعتی که دستگاه ها در معرض شرایط خاص و سخت می باشند بایستی اطلاعات جامعی از چگونگی عملکرد هر واحد و شیوه نورپردازی آن داشت تا بتوان تلفیق مناسبی از نور طبیعی و مصنوعی را به محیط صنعتی تزریق کرد

 

 سیستم هوشمند اماکن 

زندگی امروزی با تکنولوژی درهم آمیخته شده و در زندگی روزمره می توان این امر را مشاهده نمود. از جمله تکنولوژی های دنیای مدرن می شود به هوشمند سازی ساختمان و اماکن اشاره کرد که در جهت حفاظت از اموال منقول و غیر منقول صورت می گیرد. با هوشمند سازی ساختمان ها اعم از مسکونی، اداری و تجاری می توان بدون حضور در این اماکن ساختمان و لوازم و تجهیزات آن را از راه دور مدیریت نمود. 

 

سیستم حفاظت صاعقه  

سیستم حفاظت در برابر صاعقه برای حفاظت از سازه ها، تجهیزات و انسان ها دربرابر ولتاژ و آمپر شدید صاعقه که گاها به ۲۰۰ کیلو آمپر میرسد طراحی میشود. در واقع سیستم حفاظت در برابر صاعقه برای ساختمان ها، همانند قفس فارادی عمل میکند و فضای خارجی ساختمان و تمام اجزای داخل آن را در برابر میدان الکتریکی ایجاد شده توسط صاعقه و آمپراژ ولتاژ بالای آن حفاظت میکند.

 

سیستم ارتینگ   

در بسیاری از مکان ها قسمت های خاص تجهیزات مانند بدنه و قسمت هایی که نباید برق دار باشند از سیستم ارت استفاده می شود که وظیفه آن انتقال ولتاژ به زمین می باشد برای محافظت از افراد و تجهیزات. جریان الکتریکی همیشه مسیر کوتاه و دارای کمترین مقاومت را انتخاب می کند. به همین علت چاه ارت باید دارای کمترین مقاومت ممکن باشد.

 

سیستم مدیریت انرژی  

با طراحی بهینه‌ی بخش تأسیسات و هوشمندسازی آن بر پایه‌ی دستاوردهای علم اینترنت اشیا (IoT) و مدیریت و نظارت هوشمند بر مصرف انرژی می‌توان راهکارها و خدماتی کارآمد ارائه داد و ضمن بهره‌برداری بهینه از انرژی، بهره‌وری را در همه‌ی سطوح فرایندهای ساختمان بهبود بخشید. اخیراً، سیستم مدیریت انرژی بر پایه‌ی ابری (Cloud-based)، امکان کنترل HVAC و تجهیزات مصرف‌کننده انرژی دیگر را، از راه دور مهیا می‌کند. این سیستم با جمع‌آوری جزئیات و داده‌های زمان واقعی برای هر دستگاه، فرصت‌های صرفه‌جویی انرژی هوشمندانه و منحصربه‌فردی ارائه می‌دهد